Doping hosting
Diğer

Panilux Panel DNS Server Hatası ” Çözüldü “

Merhaba arkadaşlar, panilux panel türkçe kullanımı ve Türk yapımı olmasıyla son yıllarda kullanımı gayet artan yeni arayüzüyle birlikte mükemmel bir görünüme sahip, işlevsellik olarak son derece ideal bir paneldir.

Bazen merakımızdan bu yeni panelde bir kısım hatalar yapabiliyoruz.Bunlardan biride domaini ekledikden sonra ortaya çıkan dns server hatası.Kullananlar bilir Panilux Panelde Bind dns server kullanılmaktadır.Şimdi bazı meraklı arkadaşlarımız domaini ekledikden sonra dns ayarları kısmında kafalarına göre değişiklilikler yapıyorlar.

Bu değişikliklerde yaptığınız hatalar yüzünden bind dns server kendisini stopluyor ve çalışmaz bir hal alıyor, buda tabi hiç birşey yokken çalışan sunucunuzun pert olması demek, ardından hemen hosting firmasına ver yansınlar başlar, vallahi ellemedim , billahi ellemedim vs vs..

Öncelikle bilmediğiniz şeyi sorun daha sonra uygulayın, yada gerçekten değerli bir kaynak bulursanız uygulayın.

Çözüm olarak öncelikle dns ayarlarında yaptığınız işlemleri geri alın ve panilux panelinizin ana sayfasındaki bind dns’i senkronize edin böylece işlemleriniz düzelicektir.

Saygılarımızla

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar dolduruldu *

Hakkımızda


Doping Hosting 2008 yılından bugüne sizlere Dedicated Sunucular, Kiralık Sunucular, VPS ve VDS Sunucular konusunda hizmetler vermektedir.Bugüne kadar 500'ün üzerinde vds müşterimiz ve 50+ Dedicated Sunucularımızla Müşterilerimize %99,9 Uptime hizmet veriyoruz.

Facebook’ta Biz

Plesk Panel Bilgileri

Error_Log Kapatma

Error_Log Kapatma

Cpanel Sub Domain Oluşturma

Cpanel Sub Domain Oluşturma

Centos Plesk Panel Port Açma

Centos Plesk Panel Port Açma

Linux Plesk Panel Kurulumu

Linux Plesk Panel Kurulumu

WHMCS Bilgileri

Whmcs Yeni Para Birimi Ekleme

Whmcs Yeni Para Birimi Ekleme