Doping hosting
Diğer

Domain Transferi Nasıl Yapılır işte Ayrıntıları

Bazı durumlarda bir firmadan aldığımız domain hesabını farklı bir firmaya transfer yapma ihtiyacı duyabiliriz. Domain transfer işlemi firmaların bize sağladığı panellere göre değişiklik gösterebilsede genel olarak yapılan işlemlerde fazla farklılık olmamaktadır. Bu yazıda sizlere domain transfer yaparken uygulanması gereken adımları maddeler halinde anlatacağım.

Domain transferi yaparken uygulanması gereken adımlar genel olarak şu şekildedir;

1-) İlk olarak domain hesabımızın kayıtlı olduğu panele giriş yaparak iletişim bilgilerimizi (adres, telefon mail adresi) güncelliyoruz. Burada bilgilerimizin tamamen doğru olduğundan emin olmamız gerekmektedir.

2-) Daha sonra panelimizin içinden transfer yapmak istediğimiz domain hesabının yönetiminin içine giriyoruz ve ilk olarak domain kilidini kaldırıyoruz.

3-) Domain kilidini kaldırdıktan sonra Transfer Kodu yazan yere tıklıyoruz (Firmalara göre bu bölümün ismi farklı olabilmektedir. Genel olarak ismi bu şekildedir). Bu işlemden sonra bizden iletişim bilgilerimizin güncellenmesi istenecektir veya güncel olan iletişim bilgilerimizin seçilmesi istenecektir. İletişim bilgilerimizi seçtikten sonra transfer kodu isteme işlemini onaylıyoruz. Bu işlemlerden sonra transfer kodumuz mail adresimize mail olarak veya telefonumuza sms ile gelecektir. Bu durum firmalara göre farklılık göstermektedir. Kodun nereye gönderileceği ekranda mesaj olarak yazacaktır.

4-) Domain transfer kodunu edindikten sonra domain hesabını transfer edeceğimiz firmanın web sayfasına giriş yapıyoruz ve bir tane hesap oluşturuyoruz. Bu hesabın içinde alışveriş bölümünden domain transfer et şeklinde alışverişimize devam ediyoruz. Bizden transfer edilecek domianin ismi ve transfer kodu istenecektir. Bu bilgileri doğru şekilde giriyoruz ve son olarak ödememizi yaparak işlemimizi tamamlıyoruz.

5-) Yukarıdaki işlemlerden sonra mail adresimize işlemin onaylanması için bir mail gelecektir. Bu mailin içinde yer alan onaylama linkine tıkladıktan sonra domain transfer işlemi başlamış olacaktır. Artık bundan sonra bizim yapabileceğimiz başka işlem yoktur. Eğer yapılan işlemlerde bir aksilik olmadığı müddetçe 7-10 gün arası bir sürede domain transfer işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Domain transfer yaparken genel olarak yukarıda yazdığım adımları uygularsanız herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Not: Eğer domain transfer işlemini iptal etmek isterseniz domaininizin kayıtlı olduğu panel üzerinden transferi kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaş

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar dolduruldu *

Hakkımızda


Doping Hosting 2008 yılından bugüne sizlere Dedicated Sunucular, Kiralık Sunucular, VPS ve VDS Sunucular konusunda hizmetler vermektedir.Bugüne kadar 500'ün üzerinde vds müşterimiz ve 50+ Dedicated Sunucularımızla Müşterilerimize %99,9 Uptime hizmet veriyoruz.

Facebook’ta Biz

Plesk Panel Bilgileri

Error_Log Kapatma

Error_Log Kapatma

Cpanel Sub Domain Oluşturma

Cpanel Sub Domain Oluşturma

Centos Plesk Panel Port Açma

Centos Plesk Panel Port Açma

Linux Plesk Panel Kurulumu

Linux Plesk Panel Kurulumu

WHMCS Bilgileri

Whmcs Yeni Para Birimi Ekleme

Whmcs Yeni Para Birimi Ekleme